Kverneland Group Danmark

Kontakt salgsselskabet

Kverneland Group Danmark AS
Taarupstrandvej 25
5300 Kerteminde

Tlf.:  + 45 65 32 49 32

info.kgdk@kvernelandgroup.com

Navn/afdeling

e-mail

SALG & MARKETING

Preben Kjær Hjorth
Salgsansvarlig / Kverneland nord & vest

preben.kjaer.hjorth@kvernelandgroup.com

Troels Pontoppidan Hansen
Salgsansvarlig / Kverneland øst & syd                      

troels.pontoppidan.hansen@kvernelandgroup.com

Jesper Svendsen
Salgsansvarlig / Kubota                  

jesper.svendsen@kvernelandgroup.com

Martina Karim
Marketingansvarlig      

martina.karim@kvernelandgroup.com

ORDRER

spareparts.dk@kvernelandgroup.com

Poul Nielsen
Ordrer / Redskaber / Udstyr

poul.nielsen@kvernelandgroup.com

Bodil Helene Haugaard
Ordrer/ Reservedele

bodil.helenehaugaard@kvernelandgroup.com

Bo Holst Sørensen
Salgsansvarlig/ Reservedele

bo.holstsorensen@kvernelandgroup.com

PRODUKT & SERVICE

Jesper Svendsen
Produktchef

jesper.svendsen@kvernelandgroup.com

Peder Pranger Rasmussen
Produktchef

peder.pranger.rasmussen@kvernelandgroup.com

Mads Ravn Bonde
Produktspecialist

mads.ravn.bonde@kvernelandgroup.com

Nicolaj Andersen
Servicespecialist

nicolaj.andersen@kvernelandgroup.com

Lars Roed Bonde 
Produktspecialist

lars.roed.bonde@kvernelandgroup.com

ØKONOMI

Jan Aarenstrup
Business Controller

jan.aarenstrup@kvernelandgroup.com

Rikke Lunde Gommesen
Økonomiassistent

rikke.lunde.gommesen@kvernelandgroup.com

LEDELSE

Jørgen Ø. Mortensen
Markedsansvarlig

jorgen.mortensen@kvernelandgroup.com

 

Find din lokale forhandler

Forhandlere

Spørg Kverneland om alt fra demomaskiner til tips og tricks!